راهنمای شرکت در جشنواره

1-    متقاضیان شرکت در ششمین جشنواره فکر برتر می توانند از طريق پپیوندهای زیر نسبت به دریافت فرم ثبت نام و ارائه مشخصات فردی و اطلاعات طرح خود اقدام نمایند.متقاضیان شرکت در نمایشگاه نیز با تکمیل فرم شرکت در نمایشگاه، آمادگی خود را برای حضور در نمایشگاه اعلام می نمایند.متقاضیان می توانند در هر دو بخش جشنواره و نمایشگاه به صورت مستقل یا همزمان شرکت کنند.تکمیل فرم ثبت نام جهت مسابقه، به منزله شرکت در بخش نمایشگاه نبوده و تقاضای شرکت در نمایشگاه باید جداگانه تکمیل و ارسال شود.

فرم ثبت نام در مسابقه

فرم ثبت نام در نمایشگاه

2-    متقاضیان می توانند مستندات نظیر لوح فشرده، گواهی نامه ها، عکس، فیلم، نقشه، تاییدیه ها، نمونه ساخته شده، مقالات، جوایز، قرارداد های پژوهشی و صنعتی، گزارش علمی و... مربوط به ایده را به نشانی پستی دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.مستندات از طریق پست الکترونیکی جشنواره به نشانی gsif@gstp.ir نیز قابل ارسال است.

3-    طرح ارائه شده در این دوره نباید در دوره های قبلی جشنواره شرکت کرده باشد مگر اینکه در فرایند اجرایی یا دستاوردهای آن تغییرات قابل ملاحظه ای ایجاد شده باشد.

4-    طرح هایی که صرفا به صورت تئوری یا ایده ارائه می شود باید مستندات علمی و فنی و محاسبات توجیهی کافی داشته باشند.

5-    طرح هایی که نمونه سازی شده باید ضمن اجرایی شدن، دارای تاییدیه از مراجع ذیصلاح باشد.

تذکرات مهم

1-    متقاضی اطلاعات طرح و مستندات را تا جای ممکن به صورت الکترونیکی ارسال و اطلاعات تکمیلی را از طریق پست به نشانی دبیرخانه ارسال نماید.

2-    در صورتی که متقاضی جشنواره دانش آموز / دانشجو باشد، ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از مؤسسه آموزشی و در صورتی که شاغل باشد، گواهی اشتغال به کار  و مالکیت حقوقی ایده یا طرح ارائه شده از دستگاه متبوع(در صورت تأمین اعتبار طرح توسط دستگاه متبوع) الزامی می باشد.

3-    در صورت نیاز و تشخیص بخش کارشناسی تخصصی برای بازدید از طرح، قبل از اعلام نظر داوران، در صورت اعلام درخواست دبیرخانه همایش،  متقاضی باید شرایط لازم را برای بازدید فراهم نماید.

4-    در صورتی که کار به صورت گروهی انجام گرفته باشد، در کاربرگ تکمبل شده باید سهم درصد همکاری هریک از افراد مشخص شده  و توسط افراد ذی ربط گواهی شده باشد ( متن گواهی نامه تایید درصد همکاری)، در غیر اینصورت سهم مساوی همکاری برای اشخاص نامبرده شده در کاربرگ منظور خواهد شد.

مدارک مورد نیاز جهت شرکت در ششمین جشنواره ملّی علمی و فناوری فکر برتر گیلان

1-    ثبت نام و دریافت فرم مربوطه از پایگاه www.gsif.ir و ارسال الکترونیکی کاربرگ تکمیل شده  ومستندات به نشانی gsif@gstp.ir

((در صورت عدم امکان ارسال مستندات از طریق پست الکترونیکی، متقاضیان می توانند مستندات شامل عکس، فیلم، مقالات، جوایز، تاییدیه ها، نقشه، نمونه، قرارداد های پژوهشی و صنعتی، گواهی در صد مشارکت تیم اجرایی، گواهی اشتغال به تحصیل، گواهی دستگاه اجرایی / آموزشی / تحقیقاتی از طریق پست یا دستی به نشانی دبیرخانه ارسال نمایند.))

2-    پرداخت هزینه ثبت نام به ازای هر طرح مبلغ 300/000 ریال به حساب سیبا بانک ملی ایران به شماره 2172054403008 تحت عنوان تمرکز درآمدهای اختصاصی پارک علم و فناوری گیلان و ارسال الکترونیکی فیش پرداختی به دبیرخانه جشنواره

توجه1: بررسی و داوری کاربرگ ها، پس از پرداخت وجه به حساب بانکی اعلام شده در بند 2 ، انجام خواهد شد.

توجه 2:برای متقاضیانی که با یک طرح در هر دو بخش مسابقه و نمایشگاه شرکت می کنند، پرداخت یک هزینه ثبت نام کفایت می کند.متقاضیان لازم است فرم های مربوطه در هر دوبخش مسابقه و نمایشگاه را برای طرح مربوطه، تکمیل و ارسال کنند.

راهنما و کلیاتتعاریف و مفاهیم

سازمان همکار

 

واحد حقوقی که مسئولیت تمام / بخشی از امکانات اجرای طرح را به عهده داشته است

مجری / ارائه دهنده / نماینده

 

فرد ارائه دهنده ایده / طرح به جشنواره که بیشترین سهم مشارکت علمی و فنی را در رابطه با ایده داشته  و مسئولیت برقراری ارتباط و پاسخگویی به موارد درخواستی دبیرخانه جشنواره با وی می باشد.

ایده

 

چکیده ای از فکر به صورت خام که دارای هماهنگی و منطق بوده و قابلیت اجرا داشته باشد.

خلاقیت

 

درخشش اندیشه و بوجود آمدن نظرات، فرضیه هاو ایده های نو در ارتباط با مسایل، تنگناها و خلاء های موجود که در نهایت موجب ایجاد محصولات ویا روشهای جدید یا بهبود یافته می شود

مالکیت طرح / ایده

 

 

شخصیت حقیقی / حقوقی که یا مجری طرح بوده و یا امکانات و هزینه های اجرای طرح را تامین نموده است. در صورت حق مالکیت مشترک مجری و تامین کننده / سفارش دهنده، گواهی درصد مشارکت در مالکیت، تعیین کننده سهم هریک خواهد بود.

نیمه صنعتی

 

مرحله ای است که بعد از پایان نمونه سازی به اجرا درآمده و نتایج حاصل از نمونه سازی برای ساخت تعداد محدودی از محصول به منظور کسب اطلاعات لازم برای تولید انبوه بکار گرفته شود.

 

 گروه های تخصصی و گرایش های مرتبط با طرح

 

 

فناوری اطلاعات و ارتباطات

 

مخابرات (میدان و سیستم) کامپیوتر ( سخت افزار و نرم افزار) فناوری اطلاعات ( شبکه های کامپیوتری و چند رسانه ای) امنیت و رمز نگاری-رباتیک و...

 

فناوری نانو

 

نانو الکترونیک-نانو مواد- نانو فیزیک- نانو مکانیک نانو شیمی نانو بیو- نانو مخابرات و ...

برق و الکترونیک

 

الکترونیک قدرت کنترل و ابزار دقیق رباتیک و سیستم های هوشمند مهندسی پزشکی ارتباطات

زیست فناوری و علوم  و صنایع پزشکی و دارویی

محیط زیست صنایع غذایی پزشکی و دارویی مهندسی ژنتیک علوم سلولی  و مولکولی مهندسی فرایند های زیستی

صنایع شیمیایی

پالایش پتروشیمی- پلیمر صنایع معدنی گاز نفت نساجی چسب رنگ محیط زیست صنایع غذایی و دارویی کامپوزیت عایق و ...

هنر، معماری و عمران

معماری هنر های تجسمی نقاشی برنامه ریزی شهری پل سازی سازه زلزله سازه های دریایی- سازه های هیدرولیکی

هوا فضا

 

فناوری های هوایی، فضایی و ماهواره ای- دینامیک پرواز- سازه ای هوافضایی- پرتاب کننده ها سیستم های پیشرانه

مکانیک

 

ماشین ابزار صنایع فولاد ابزار سازی-تاسیسات حرارتی و نیروگاه ها- تاسیسات آبرسانی و فاضلاب تهویه و تبرید موتورهای احتراق داخلی- بیو مکانیک- دینامیک سازه کنترل دستگاه های اندازه گیری

کشاورزی، منابع طبیعی و رشته های مرتبط

 

جنگل مرتع- صنایع چوب شیلات محیط زیست صنایع روستایی اصلاح نباتات- گیاه پزشکی آبیاری ماشین آلات کشاورزی صنایع و فرآورده های کشاورزی توسعه روستایی- گردشگری روستایی- گردشگری کشاورزی-حشره شناسی و...

علوم انسانی

 

روش های نوین آموزشی- مدیریت کارآفرینی- طراحی کسب و کار های نوین و...

 

ورود به سایت
نام کاربری
رمز عبور
 
فراموش کردن رمز عبور
دبیرخانه شورای اجرایی جشنواره فکر برتر استان گیلان
استان گیلان، رشت، بلوار شهید بهشتی، میدان انتظام، مجتمع اداری، پارک علم و فناوری گیلان
تلفن : 4261541، 4261540، 4261542(0131)
دورنگار : 4261531، 4261540، 4261561(0131)
gsif@gstp.ir